PROTETYKA & METAMORFOZY UŚMIECHU
To dziedzina stomatologii, która przerodziła się w pasję trwająca ponad 15 lat. Każdego dnia pozwala ona tworzyć prace, dzięki którym możesz obdarowywać uśmiechem innych. Nasi specjaliści zgłębiają najnowsze i najbardziej estetyczne możliwości rozwiązań dla uzupełnień protetycznych. Mamy pewność, że spełniają wysokie wymagania naszych pacjentów i dają poczucie komfortu podczas spożywania pokarmów.
Wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom estetycznym, zrezygnowaliśmy z uzupełnień protetycznych bazujących na podbudowie metalowej. Chcemy, abyś cieszył się estetyką w pełni i czuł swobodnie podczas spotkań z przyjaciółmi.
Szybkość wykonania prac zapewnia laboratorium techniczne, które tworzą ludzie z pasją i ogromnym talentem. Nieograniczona wyobraźnia i kreatywność, pozwalają zbudować z porcelany to, co chcemy odtworzyć, w sposób jak najbardziej naturalny i anatomiczny.
Z jakimi wyzwaniami zmaga się dzisiejsza protetyka stomatologiczna:
- Brak pojedynczego zęba
- Braki kilku zębów
- Całkowity brak uzębienia
Nasz zespół protetyczny w szybkim i dopasowanym do Twoich potrzeb czasie, stworzy plan pracy i uzupełni braki zębowe, wykonując m.in. pojedyncze korony na wkładach koronowo-korzeniowych lub odtwarzając brakujące zęby na implantach.
Każdy zabieg dopasowany jest indywidualnie do potrzeby naszego pacjenta.
TWÓJ KOMFORT JEST WAŻNY !
Podczas planowania prac protetycznych stawiamy przede wszystkim na Twój komfort 3 w 1 :
- Pełna diagnostyka cyfrowa z niską dawką promieniowania
- Skaner stomatologiczny – brak nieprzyjemnych wycisków
- Opieka na zmysłami w postaci muzyki relaksacyjne, zmiejszonej intensyfikacji światła i aromaterapii.
Czym jest SZTUKA PROTETYKI CYFROWEJ ?
Na czym polega jej wyższość nad metodami klasycznymi? Różnica pomiędzy klasycznym wyciskiem, a skanem? Możliwości nowoczesnych uzupełnień protetycznych. Sztuka cyfrowa skupia się na przeniesieniu wszelkiego rodzaju prac laboratoryjnych w świat wirtualny. Poczynając od kreowania uśmiechu, projektowania uzupełnień, kończąc oczywiście na ich tworzeniu. Dzięki skanerowi wewnątrzustnemu możemy przenieść sytuacje z ust pacjenta 1:1 wprost do komputera i tam poprzez specjalny protetyczno-architektoniczny program graficzny, pracować nad przyszłymi uzupełnieniami protetycznymi. Sam skan jest procesem stosunkowo szybkim i mało skomplikowanym, ale co najważniejsze nie obciążającym dla pacjenta.
Projektowanie prac bezpośrednio po wykonaniu skanu na ekranie komputera, pozwala ominąć etapy, które w klasycznej protetyce obarczone były dużą możliwością błędów oraz wydatnie skraca czas wykonania pracy. Pobierając klasyczne wyciski, należało odlać z nich modele gipsowe i dopiero wówczas można było zacząć projektować właściwą pracę. Używano najczęściej specjalnego wosku, który następnie zastępowano pożądanymi materiałami. Niestety na każdym z tych etapów mogło dojść do przekłamania wynikającego z właściwości materiałów takich jak niewielki skurcz czy nieprawidłowe odwzorowanie powierzchni. Pobierając skan – kontrolujemy i porównujemy uzyskany obraz z sytuacją rzeczywistą w ustach pacjenta dzięki czemu w łatwy sposób możemy uchwycić wszystkie pożądane powierzchnie zębów i błony śluzowej. Model tworzony jest na bieżąco na ekranie monitora więc nie trzeba go odlewać przy użyciu gipsu co jest zapisane w naszym duchu ekologii i dbałości o środowisko. Zdarzają się przypadki w których pracujemy w analogowym stylu, jednak sa one już sporadyczne.
Bezpośrednio po skanie możemy przejść do wysłania plików z zawarte skanem uzębienia pacjenta, co przyspiesza proces rozpoczęcia projektowania uzupełnienia protetycznego przez zewnętrze laboratorium. W zdygitalizowany świecie protetyki nie korzystamy zbyt często z łyżek i mas wyciskowych, w związku z czym nie ma problemu z odruchem wymiotnym czy obawami o zadławienie masą.
W butikowej sztuce protetycznej, możemy używać dowolnych materiałów, ale najczęściej wykorzystujemy czystą ceramikę oraz cyrkon. Zrezygnowaliśmy w uzupełnień na podbudowie metalowej. Zależy nam na maksymalnej estetyce prac, a oba te materiały mogą ją zapewnić. Wszystko zależy od potrzeby i oczekiwań pacjenta.
Zobacz więcej :