• Polski
 • Українська
 • English
 • PRZEJDŹ DO ZAPISU

  Implanty i odbudowa

  WSZCZEPIENIE IMPLANTU

  Wszczepienie implantu to zabieg dzięki, któremu możemy odzyskać brakujący ząb/zęby bez ingerencji w naturalne uzębienie pacjenta. W przeciwieństwie do uzupełnień typu most i konieczności szlifowania zębów sąsiednich, dzięki technice implantacji mamy, możliwość wykonania pojedynczego uzupełnienia zęba 1:1 – uwzględniając pojedynczy brak/ braki.

  Technologia wszczepienia implantu polega na wprowadzeniu w kość sztucznego korzenia czyli implantu zębowego, a następnie po okresie wgojenia i integracji z kością, następuje część protetyczna czyli wykonanie korony protetycznej.

  Integracja implantu z kością:

  • w szczęce to czas ok 6 miesięcy
  • w żuchwę, jego czas integracji to ok 3 miesięcy.

  Czy zabieg Boli ?

  Sam zabieg implantacji jest z reguły znacznie mniej odczuwalny niż ekstrakcja zęba i nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Jeśli natomiast lekarz prowadzący podejmie decyzję o zabezpieczeniu pacjenta ochrona antybiotykową, pacjent ten zostanie wcześniej o tym poinformowany.

  Implantolodzy w Boutique Dental, dopasowują rodzaje implantów do potrzeb pacjenta. Pracujemy na IMPLANTACH SZWAJCARSKIEJ TECHNOLOGII z 20 letnim doświadczeniem i badaniami klinicznymi. Technologii będącej jedną z najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych firm przeznaczonych dla lekarzy, którzy preferują pracę z implantami kondycjonowanymi czyli implantami które tuż przed wprowadzeniem do jamy ustnej (przy fotelu pacjenta) są zanurzone w specjalnym płynie, który sprawia, że zyskuje większe napięcie powierzchniowe, lepszą zwilżalność oraz przyspiesza absorpcje krwi.

  IMPLANTY produkowane są, z wysokiej jakości tytanu, bezpiecznego i dopasowanego do wymagań implantacyjnych które mają na celu wieloletnie użytkowanie przez pacjenta. Stożkowy, zwężający się ku dołowi kształt, pozwala na zachowanie znacznie większej przestrzeni na proces regeneracji kości w miejscu wprowadzenia wszczepu.

  SZWAJCARSKA implantologia to historia  sukcesu współpracy pomiędzy szwajcarskimi uniwersytetami i szwajcarskim przemysłem znanym z precyzji i innowacji”.

  Prof. Daniel Buser, Bern

  Thommen Medical wybiera optymalny wymiar i kształ t implantu dla każdego przypadku w ramach jednego systemu. Do wyboru w zależności od warunków kostnych oraz tkanek miękkich jest szeroki wybór długości, różne rozmiary kołnierza (polerowanego), oraz kształt stożkowy lub cylindryczny – wszystko w ramach jednego unikalnego systemu. System implantologiczny pozwala na zmierzenie się z każdym wyzwaniem i spełnia wysokie wymagania dla odbudowy protetycznej.

  PROTETYKA

  Wszystkie części systemu implantologicznego są oparte o to samo połączenie implant – łącznik. Części protetyczne są uniwersalne dla wszystkich linii implantów, co pozwala na uproszczenie i zredukowanie liczby narzędzi. Rekonstrukcje wykonane technologii CAD/CAM, są dodatkową możliwością wykonania estetycznej pracy. Protetyczne części systemu implantologicznego tworzą warunki dla stabilnych i długowiecznych rozwiązań.

  DOSKONAŁY IMPLANT

  System implantów zębowych stosowany w Boutique Dental – Warszawa Śródmieście spełnia wymagania klinicystów w każdym aspekcie – jest łatwy w użyciu, ekstremalnie precyzyjny, doskonale sprawdza się w estetycznych rekonstrukcjach i gwarantuje świetny efekt końcowy. Ze wszystkich cech, to połączenie implant-łącznik jest podstawą przewidywalnej i estetycznej odbudowy protetycznej.

  Etapy planowania implantacji:

  1. konsultacja u lekarza chirurga – implantologa.
  2. wykonanie zdjęć radiologicznych w celu ustalenia warunków, umożliwiających przeprowadzenie zabiegu (CBCT – tomografia, pantomogram)
  3. zaplanowanie daty i czasu zabiegu
  4. w dniu wykonania zabiegu pacjent zgłasza się na 15 minut wcześniej, celem wypełnienia stosownej dokumentacji medycznej niezbędnej do podjęcia procedur implantologicznych
  5. przeprowadzenie zabiegu implantacji wraz zaopatrzeniem rany i przedstawieniem zaleceń po zabiegowych
  6. kontrola po zabiegowa na 7 – 10 dni po zabiegu – zdjęcie szwów.
  7. po 3 ( żuchwa) lub 6 (szczęka) miesiącach pacjent zgłasza się na wizytę pozwalającą, odsłonić zintegrowany implant i rozpocząć odbudowę protetyczną
  8. protetyka wykonywana jest u lekarza protetyka zajmującego się odbudowami protetycznymi na implantach , nie u samego chirurga

  ZALECENIA PO ZABIEGU :

  • unikanie wysiłku fizycznego przez najbliższe 5 – 7 dni 
  • rezygnacja z napojów i pokarmów o wysokiej temperaturze i dużej twardości
  • ograniczenie lotów samolotem, nurkowania na basenie
  • sumienna higiena jamy ustnej, delikatne opłukiwanie po 2 dniach od zabiegu aby nie wypłukać skrzepu 
  • zakaz palenia papierosów
  • zimne okłady – wg zaleceń lekarza
  • przyjmowanie leków wg ustaleń chirurga 
  • zdjęcie szwów 7 – 10 dni po zabiegu

  Co mogę odczuwać po zabiegu:

  Każdorazowo zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu, dlatego też po samej implantacji pacjent nie czuje nic. Po zmetabolizowaniu znieczulenia przez organizm pacjenta, może on odczuwać dyskomfort/ból który, w większości przypadków pozwala na codzienne funkcjonowanie, jest to jednak przede wszystkim uzależnione od cech indywidualnych pacjenta i trudne do przewidzenia. Osoby bardziej wrażliwe przyjmują w tym okresie leki przeciwbólowe zalecone przez lekarza chirurga. W pierwszej dobie po zabiegu, podczas obmywania płynami rany, pacjent może zauważyć przy wypluwaniu, ślinę zabarwioną krwią. Jest to normalny objaw po zabiegu, nie powinien niepokoić. Lekka opuchlizna pojawia się zazwyczaj po pierwszej dobie od zabiegu i może trwać ok. 2 dni. Uzależniona jest ona od stopnia skomplikowania zabiegu i indywidualnych cech naszego organizmu. Palenie papierosów, jest wysoce nie zalecane. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż podczas zasysania dymu papierosowego możemy stworzyć podciśnienie usuwające powstały świeży skrzep, którego zadaniem jest zamknięcie rany. Palenie tytoniu może, również spowodować odrzut implantu i jego brak przyjęcia w kości.

  Przeciwwskazania do zabiegu :

  • ogólny zły stan psychiczny i fizyczny pacjenta
  • pacjenci z chorobami tj. nieleczoną cukrzycą, osteoporozą, choroby związane z krzepliwością krwi
  • zły stan higieny jamy ustnej, nie kwalifikujący do zabiegu
  • choroby przyzębia – nie kwalifikujące do zabiegu
  • ciąża i karmienie piersią
  • radio- i chemioterapia u pacjentów z chorobami nowotworowymi
  • uzależnienie od alkoholu, substancji psychoaktywnych i papierosów ( może spowodować odrzut implantu)

  RODZAJE ODBUDOWY NA IMPLANTACH :

  • POJEDYNCZA KORONA ZĘBOWA – to prosta i trwała odbudowa, dająca możliwość uzupełnienia pojedynczego braku zębowego.
  • MOST KILKU ZĘBOWY NA 2 IMPLANTACH – ta praca protetyczna umożliwia odbudowę kilku brakujących zębów. Jest trwałym i coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla pacjentów, chcących posiadać piękny, funkcjonalny i estetyczny uśmiech.
  • PROTEZA NA IMPLANTACH – praca ruchome, pozwalająca uzupełnić pełne łuki zębów, najczęściej wykonywana na minimum 2 implantach czasami na 4 lub 6 w szczęce lub żuchwie. Podstawową zasadą stworzenia tak dużej pracy są odpowiednie warunki kostne u pacjenta implantologicznego – są to prace All on 4 lub All on 6.
  • MOST POJEDYNCZY NA IMPLANTACH ALL ON 4 LUB ALL ON 6 – to rozwiązanie dla pacjentów chcących odbudować pełen łuk zębowy na stałe, bez konieczności wyjmowania protezy. Implantolog wykonuje wówczas 4 lub 6 implantów w żuchwie lub szczęce. Po integracji implantów z kością pacjenta, lekarz protetyk ma możliwość rozpoczęcia wykonania docelowej pracy protetycznej. Na czas gojenia – pacjent zabezpieczony jest tymczasową odbudową protetyczną, dostosowaną indywidualnie do jego potrzeb.