• Polski
  • Українська
  • English
  • PRZEJDŹ DO ZAPISU

    Most

    MOST PROTETYCZNY

    Mosty protetyczne to uzupełnienie, pozwalające na stałe odtworzenie brakujących kilku zębów. Do wykonania mostu wykorzystywane są zęby sąsiadujące z brakiem (tzw. zęby filarowe), na których stworzone są korony protetyczne wraz z brakującymi zębami. Nie na marne nazywane są mostami ponieważ potrzebują 2 filarów do wsparcia całej konstrukcji. Jak długi most możemy wykonać? Najczęściej mostami protetycznymi odtwarzamy braki od minimum 3 zębów. Możemy wykonać również uzupełnienia wydłużone o dodatkowe korony jeśli warunki zgryzowe i ocena lekarza protetyka na to pozwalają. Projektując most mamy możliwość nadania m.in. dowolnego koloru i kształtu. Wykonanie mostu protetycznego nie różni się wiele od wykonania korony protetycznej.

    IMG 4599 IMG 4592 IMG 4587

    Etapy powstania mostu protetycznego :

    Etap 1: wykonanie planu leczenia, zdjęć fotograficznych oraz wymaganej diagnostyki w
    celu ustalenia najbezpieczniejszego planu działania.
    Etap 2 : oszlifowanie filarów mostu w sposób na tyle precyzyjny aby przejść do cyfrowego projektowania uśmiechu.
    Etap 3: pobranie cyfrowego wycisku czyli skanu nasza bazy do pracy oraz zębów sąsiadujących.
    Etap 4 : projektowanie koron w moście w technice 3D przez technika dentystycznego. Do korony zęba filarowego projektujemy dodatkową koronę zęba, którego nie ma tak, aby szczelnie przylegała do dziąsła. Najczęściej wykonujemy mosty z tlenku cyrkonu i porcelany lub z tlenku cyrkonu pełnokonturowego. W przypadku niewielkich braków możliwe jest użycie materiałów pełnoceramicznych  cechujących się niezwykłą naturalnością.
    Etap 5 : frezowanie, charakteryzacja i wypalanie – to trzy niezbędne etapy bez których nie powstałaby cała praca. Technik dentystyczny z laboratorium zewnętrznego, oddaje końcowy i gotowy efekt jego pracy. CZAS OCZEKIWANIA ok 4 – 7 dni. 
    Etap 6 : zacementowanie mostu i akceptacja pracy, przymierzając pracę protetyczną, pacjent ma wyobrażenie jak finalnie będzie wyglądało jego uzupełnienie brakujących zębów. Po akceptacji kształtu, koloru nie pozostaje nic innego jak zacementować most na stałe.

    Zalecenia po zabiegu :
    • Higiena jamy ustnej i nauka szczotkowania zębów w nowych uzupełnieniach wg. zaleceń dedykowanych do Twojej domowej praktyki przez naszą Higienistkę.
    • Kontrole po zabiegowe co 6 miesięcy

    WAŻNE: Zarówno w przypadku pojedynczych koron tak i tutaj również, nie wykonujemy prac na podbudowie metalowej. Dbamy o bezpieczeństwo i komfort pacjenta, nie chcielibyśmy aby nasz pacjent był narażony na możliwą reakcję alergiczną. Pamietajmy również o potencjalnej konieczności wykonania wkładów koronowo-korzeniowych w celu wzmocnienia filarów naszego mostu.

    Wkład Koronowo- Korzeniowy jako wsparcie dla odbudowy kompozytowej, korony i mostu. Wkłady koronowo-korzeniowe to wzmocnienia w postaci specjalnego „patyczka” czy sztyftu cementowane w korzeniach zębów po leczeniu kanałowym. Najczęściej wkłady koronowo-korzeniowe cementujemy w zębach, które będą odtwarzane koronami protetycznymi solo lub w filarze mostu aby pełniły funkcję „kręgosłupa zęba”. Zadaniem wkładów koronowo-korzeniowych jest przenoszenie sił żucia bezpośrednio na korzeń i przeciwdziałanie pęknięciu czy złamaniu osłabionych ścian zęba. Jeśli nie jest konieczne wykonanie korony protetycznej to możemy za pomocą wkładu wzmocnić także wypełnienie kompozytowe. Najczęściej używamy wkładów z włókna szklanego ze względu na ich właściwości fizyko-chemiczne i ich bezbarwny kolor.

    Jeśli masz pytania – napisz do nas, opiekun pacjenta z przyjemnością na nie odpowie.

    Zobacz więcej :
    O nas
    Kontakt
    Zmysły
    Cennik
    Profilaktyka i wybielanie
    Bonding
    Licówki
    Metamorfozy

    Podczas wizyty w Boutique Dental z myślą o Tobie możemy :

    turned off
    zmniejszyć intensywność światła
    music
    włączyć Twoją ulubioną playlistę
    coffee
    zaprosić Cię kilka minut wcześniej na filiżankę kawy lub herbaty
    signature
    pomóc w wypełnieniu dokumentów medycznych