• Polski
 • Українська
 • English
 • PRZEJDŹ DO ZAPISU

  Korona

  KORONA PROTETYCZNA

  Korona protetyczna jest jednym z najtrwalszych i najpopularniejszych uzupełnień, pozwalającym odbudować całość utraconej tkanki zęba. Możemy nadać jej pożądany kolor i kształt.

  Najczęściej stosujemy korony protetyczne do odbudowy:

  – zębów po leczeniu kanałowym
  – zębów po dużych urazach/wypadkach
  – zębów z wadami rozwojowymi
  – zębów z wieloma wypełnieniami kompozytowymi (plombami) w celu ich wzmocnienia
  – zębów ze złamanymi czy pękniętymi ścianami
  – zębów będących częścią mostów protetycznych
  – odbudowy brakującego zęba opartej na implancie

  Cyfrowe korony bez alergii ?

  Nowoczesne, projektowane cyfrowo korony ceramiczne, stosowane w Boutique Dental, pozwalają osiągnąć maksimum efektu estetycznego, wytrzymałości i funkcji. Materiały jakich używają Nasi lekarze dostosowane są zawsze indywidualnie do określonych potrzeb. Najczęściej stosujemy korony pełnoceramiczne, korony ceramiczne na tlenku cyrkonu oraz pełnokonturowe korony cyrkonowe. Materiały te są wyjątkowo estetyczne i nie mają działania alergizującego – przez co rozumiemy, są bezpieczne dla alergików. Niektóre stopy metali w koronach na podbudowie metalowej, mogą doprowadzić do alergii w jamie ustnej pacjenta. W Boutique Dental odeszliśmy od prac, na podbudowie metalowej.

  Korona ceramiczna

  Etap 1: Przygotowanie
  Przygotowanie zęba pod koronę protetyczną polega na jego oszlifowaniu ( około 1 mm na powierzchniach bocznych i 1.5 mm na powierzchni żującej), aby pacjent czuł pełen komfort i spokój podczas zabiegu, lekarza stomatolog proponuje niewielką dawkę znieczulenia. Precyzyjny szlif, pozwala na zaprojektowanie szczelnej i odpowiednio dopasowanej korony.

  Etap 2 : Cyfrowy wycisk i projektowanie 3D
  Odchodząc od tradycyjnych metod, pobierania wycisków naszych pacjentom, podczas preparowania zęba pod koronę korzystamy z wycisku cyfrowego (skanu) i projektowaniu cyfrowego zęba w wersji 3D w celu stworzeniu nowej korony. Cyfrowy wycisk jest, szybki trwa ok 60 sekund, bezbolesny i dokładny.

  Etap 3: Frezowanie i charakteryzacja korony
  Nowoczesna technologia, daje możliwość frezowania koron w szybszym tempie.  Dla nas liczy się Twój czas i komfort. Technik dentystyczny w zewnętrznym laboratorium, adekwatnie do wskazanego projektu dobiera materiał z którego będzie wykonana korona. Pamiętaj! Wszystkie nasze korony są koronami wysoko estetycznymi. Nie wykonujemy prac na metalu.

  Etap 4 : Oddanie i akceptacja pracy
  Kończąc proces tworzenia, uzupełnienia protetycznego, dzieło naszego lekarza i technika dentystycznego, może ocenić sam pacjent. Lekarz przymierza w jamie ustnej koronę, wspólnie oceniamy czy poziom estetyki jest w pełni akceptowalny dla pacjenta.

  Czas oczekiwania na gotową koronę od momenty wysłania skanu/wycisku do zewnętrznego laboratorium to ok 4 – 7 dni. 

  Zalecenia po zabiegu :
  • Higiena jamy ustnej – wg.zaleceń dedykowanych do Twojej domowej praktyki w celu zachowania rękojmi.
  • Kontrole po zabiegowe co 6 miesięcy

  WAŻNE : Zęby po leczeniu endodontycznym pod mikroskopem (kanałowym) powinny zostać wzmocnione wkładem koronowo-korzeniowym.

  1 2 3 2

  Zrzut ekranu 2023 10 11 o 19.14.49 Zrzut ekranu 2023 10 11 o 19.13.02

  8 9

  Co to wkład koronowo-korzeniowy ?

  Wkład Koronowo- Korzeniowy jako wsparcie dla odbudowy kompozytowej, korony i mostu. Wkłady koronowo-korzeniowe to wzmocnienia w postaci specjalnego „patyczka” czy sztyftu cementowane w korzeniach zębów po leczeniu kanałowym. Najczęściej wkłady koronowo-korzeniowe cementujemy w zębach, które będą odtwarzane koronami protetycznymi solo lub w filarze mostu aby pełniły funkcję „kręgosłupa zęba”. Zadaniem wkładów koronowo-korzeniowych jest przenoszenie sił żucia bezpośrednio na korzeń i przeciwdziałanie pęknięciu czy złamaniu osłabionych ścian zęba. Jeśli nie jest konieczne wykonanie korony protetycznej to możemy za pomocą wkładu wzmocnić także wypełnienie kompozytowe. Najczęściej używamy wkładów z włókna szklanego ze względu na ich właściwości fizyko-chemiczne i ich bezbarwny kolor.

   

  Jeśli masz pytania – napisz do nas, opiekun pacjenta z przyjemnością na nie odpowie.

  Zobacz więcej :
  O nas
  Kontakt
  Zmysły
  Cennik
  Profilaktyka i wybielanie
  Bonding
  Licówki
  Metamorfozy

  Podczas wizyty w Boutique Dental z myślą o Tobie możemy :

  turned off
  zmniejszyć intensywność światła
  music
  włączyć Twoją ulubioną playlistę
  coffee
  zaprosić Cię kilka minut wcześniej na filiżankę kawy lub herbaty
  signature
  pomóc w wypełnieniu dokumentów medycznych