• Polski
 • Українська
 • English
 • PROFILAKTYKA I WYBIELANIE

  PROFILAKTYKA I WYBIELANIE

  Dbałość o odpowiednią higienę jamy ustnej, wydawać by się mogła prostą sprawą, zważywszy na dostępność artykułów stomatologicznych w aptekach czy drogeriach.  

  Czy jednak czujesz się pewien, stając w obliczu wyzwania wyboru najlepszej szczoteczki dla siebie czy też pasty do zębów?
  Ile minut powinieneś szczotkować swoje zęby i jaki styl szczotkowania wybrać? 

  Higienistki w Boutique Dental to stomatologiczne mentorki, wskazujące drogę do dobrych nawyków codziennej pielęgnacji jamy ustnej.  

  Zaczynamy od podstawy zabiegów profilaktycznych zwanych potocznie, skalingiem czyli, usunięciem zalegającej stwardniałej płytki nazębnej, przy pomocy ultradźwięków i odpowiednio dobranej końcówki pracującej.


  Kolejny etap to eliminacja nieestetycznych
   przebarwień po kawie, herbacie i papierosach, przy użyciu piaskarki. Urządzenie to w sposób perfekcyjny wyrzucając pod wysokim ciśnieniem drobny smakowy „piasek” wraz z wodą, pozwala na wydobycie naturalnego koloru szkliwa spod osadu.

  Zarówno skaling ultradźwiękowy jak i piaskowanie, to złoty standard w utrzymaniu odpowiedniej higieny jamy ustnej. Urządzenia firmy EMS z najnowszą japońską technologią i precyzją, pozwolą bezpiecznie wykonać Twoje zabiegi.  

  boutique dential
  odpowiednia higiena jamy ustnej to podstawa

  Kiedy już Twój uśmiech jest w pełni oczyszczony, możemy pomyśleć o dalszych działaniach.  

  Jeśli zależy Ci na białym uśmiechu, chcesz olśnić znajomych na wieczornej kolacji, pomożemy spełnić Twoje marzenie.
  W swojej ofercie mamy dwa rozwiązania, które pozwolą wybielić Twoje zęby. 

  Wybielanie nakładkowe – uwzględniając fakt iż, Twoje zęby zostały odpowiednio oczyszczone i nie mamy przeciwwskazań do rozpoczęcia wybielania, możemy zacząć planowanie tego zabiegu. Wybielanie nakładkami jest procesem złożonym z działań w gabinecie stomatologicznym i domowym zaciszu.
  To zabieg dla pacjentów sumiennych i zdyscyplinowanych. Doceniają go osoby cierpiące na nadwrażliwość i często podróżujące. Zestaw dwóch szyn, wykonanych indywidualnie na podstawie pobranych wycisków protetycznych i żele do wybielania możesz zmieścić w małej podróżnej kosmetyczce.
  Dzięki takiemu rozwiązaniu, wybielanie jest możliwe nawet na końcu świata.
  Należy jedynie pamiętać o codziennej wieczornej aplikacji żelu do nakładek i powtarzaniu tej czynności przez minimum 7 dni. W przypadku wystąpienia dyskomfortu pozabiegowego, powinno się wykonać dzień przerwy i zastosować preparaty znoszące nadwrażliwość.  

  Wybielanie lampą Beyond Polus Advanced – alternatywa dla tych, którym się spieszy. Najnowsza technologia wybielania gabinetowego, dzięki połączeniu fali UV, IR i drobnym ultradźwiękom pozwala na zwiększenie skuteczności zabiegu. Oryginalny żel wybielający marki Beyond, będący liderem na światowym rynku, zapewnia poczucie komfortu i podnosi skuteczność zabiegową. Sam proces wybielania pozwala pacjentowi na 45-minutowy relaks, w trakcie gdy higienistka działa, aby zapewnić pełen sukces zabiegu.  

  Skuteczność obu technik wzrasta, kiedy pacjenci w pełni świadomie stosują się do zaleceń pozabiegowych – między innymi praktykowania białej diety, trwającej ok. 10 dni. Ważna zasada! Jeśli nie wiesz, co możesz zjeść podczas wybielania i jakie pokarmy do niej zaliczyć, to pomyśl, co może zabarwić Twój biały t-shirt.  

  Idealne rozwiązanie, to połączenie obu technik wybielania: 

  1. Aktywacja i rozjaśnienie zębów podczas zabiegu Lampą Beyond  
  2. Wybielanie nakładkowe w domu przez 7 dni  
  3. Stosowanie pasty wybielającej przez kolejne 3 tygodnie 

  Przeciwwskazania do wybielania zębów:

  • Ciąża  
  • Karmienie piersią 
  • Ubytki próchnicowe 
  • Zła higiena jamy ustnej 
  • Suplementacja preparatów żelaza  
  • Wysoka nadwrażliwość na preparaty wybielające  

  Zobacz więcej :