• Polski
 • Українська
 • English
 • PRZEJDŹ DO ZAPISU

  Resekcja wierzchołka korzenia

  Gdy nie ma możliwości ponownego leczenia kanałowego lub zmiany okołowierzchołkowe nie poddają się takiemu leczeniu, jedyną słuszną terapią jest zabieg resekcji wierzchołka korzenia zęba. 

  Jak wygląda zabieg?

  Resekcję korzenia zęba wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, polega na nacięciu śluzówki w okolicy wierzchołka korzenia zęba, następnie wycięciu okienka kostnego i odcięciu wierzchołka korzenia zęba z równoczesnym usunięciem zmian zapalnych.

  Wskazane jest uzupełnienie braku kostnego po wykonanym zabiegu materiałem kościozastępczym. Zabieg ten w większości przypadków pozwala na uratowanie zęba przed usunięciem, tworząc naturalny implant.

  Kto kwalifikuje do zabiegu?

  Lekarz specjalizujący się w leczeniu kanałowym pod mikroskopem, konsultuje indywidualnie każdy przypadek pacjenta z chirurgiem, który wykona zabieg.

  Czy zabieg resekcji wierzchołka korzenia jest bolesny?

  Jak większość zabiegów w stomatologii Boutique Dental , wykonujemy w znieczuleniu. Po zabiegu, każdy z pacjentów otrzymuje zalecenia w postaci utrzymania odpowiedniego poziomu higieny, przyjmowania leków i kontroli pozabiegowej.