SZTUKA CYFROWEJ PROTETYKI

SZTUKA CYFROWEJ I ANALOGOWEJ PROTETYKI

To dziedzina stomatologii, która przerodziła się w pasję trwająca ponad 15 lat. Każdego dnia pozwala ona tworzyć prace, dzięki którym możesz obdarowywać uśmiechem innych. Nasi specjaliści zgłębiają najnowsze i najbardziej estetyczne możliwości rozwiązań dla uzupełnień protetycznych. Mamy pewność, że spełniają wysokie wymagania naszych pacjentów i dają poczucie komfortu podczas spożywania pokarmów.  

Wychodząc naprzeciw  Twoim oczekiwaniom estetycznym, zrezygnowaliśmy z uzupełnień protetycznych bazujących na podbudowie metalowej. Chcemy, abyś cieszył się estetyką w pełni i czuł swobodnie podczas spotkań z przyjaciółmi.  

Szybkość wykonania prac zapewnia laboratorium techniczne, które tworzą ludzie z pasją i ogromnym talentem. Nieograniczona wyobraźnia i  kreatywność, pozwalają zbudować z porcelany to, co chcemy odtworzyć, w sposób jak najbardziej naturalny i anatomiczny.  

Z jakimi wyzwaniami zmaga się dzisiejsza protetyka stomatologiczna: 

  • Brak pojedynczego zęba  
  • Braki kilku zębów 
  • Całkowity brak uzębienia  

Nasz zespół protetyczny w szybkim i dopasowanym do Twoich potrzeb czasie, stworzy plan pracy i uzupełni braki zębowe, wykonując m.in. pojedyncze korony na wkładach koronowo-korzeniowych lub odtwarzając brakujące zęby na implantach.
Każdy zabieg dopasowany jest indywidualnie do potrzeby naszego pacjenta.  

TWÓJ KOMFORT JEST WAŻNY !

Podczas planowania prac protetycznych stawiamy przede wszystkim na Twój komfort 3 w 1 :  

  1. Pełna diagnostyka cyfrowa z niską dawką promieniowania  
  2. Skaner stomatologiczny – brak nieprzyjemnych wycisków  
  3. Frezowanie korony w pracowni gabinetowej, nie czekając na kolejną wizytę, aby móc wyjść z pięknym uśmiechem. Kiedy my pracujemy – Ty możesz napić się kawy

Czym jest SZTUKA PROTETYKI CYFROWEJ ?

Na czym polega jej wyższość nad metodami klasycznymi? Różnica pomiędzy klasycznym wyciskiem, a skanem? Możliwości nowoczesnych uzupełnień protetycznych. Sztuka cyfrowa skupia się na przeniesieniu wszelkiego rodzaju prac laboratoryjnych w świat wirtualny. Poczynając od kreowania uśmiechu, projektowania uzupełnień, kończąc oczywiście na ich tworzeniu. Dzięki skanerowi wewnątrzustnemu możemy przenieść sytuacje z ust pacjenta 1:1 wprost do komputera i tam poprzez specjalny protetyczno-architektoniczny program graficzny, pracować nad przyszłymi uzupełnieniami protetycznymi. Sam skan jest procesem stosunkowo szybkim i mało skomplikowanym, ale co najważniejsze nie obciążającym dla pacjenta.

Projektowanie prac bezpośrednio po wykonaniu skanu na ekranie komputera, pozwala ominąć etapy, które w klasycznej protetyce obarczone były dużą możliwością błędów oraz wydatnie skraca czas wykonania pracy. Pobierając klasyczne wyciski, należało odlać z
nich modele gipsowe i dopiero wówczas można było zacząć projektować właściwą pracę. Używano najczęściej specjalnego wosku, który następnie zastępowano pożądanymi materiałami. Niestety na każdym z tych etapów mogło dojść do przekłamania wynikającego z właściwości materiałów takich jak niewielki skurcz czy nieprawidłowe odwzorowanie powierzchni. Pobierając skan – kontrolujemy i porównujemy uzyskany obraz z sytuacją rzeczywistą w ustach pacjenta dzięki czemu w łatwy sposób możemy uchwycić wszystkie pożądane powierzchnie zębów i błony śluzowej. Model tworzony jest na bieżąco na ekranie monitora więc nie trzeba go odlewać przy użyciu gipsu co jest zapisane w naszym duchu ekologii i dbałości o środowisko.

Bezpośrednio po skanie możemy przejść do projektowania uzupełnienia protetycznego. Indywidualny projekt wysyłany jest do frezarki cyfrowej, która z odpowiednio dobranego materiału wycina dla nas pracę o pożądanym kształcie. W zdygitalizowany świecie protetyki nie korzystamy z łyżek i mas wyciskowych, w związku z czym nie ma problemu z odruchem wymiotnym czy obawami o zadławienie masą.

469A6424 A855 4DCD 93D3 D367941E19D7

W butikowej sztuce protetycznej, możemy używać dowolnych materiałów, ale najczęściej wykorzystujemy czystą ceramikę oraz cyrkon. Zrezygnowaliśmy w uzupełnień na podbudowie metalowej. Zależy nam na maksymalnej estetyce prac, a oba te materiały mogą ją zapewnić. Frezarka, ma możliwość tworzenia dużych rozległych mostów jak i pojedyncznych korony. Wszystko zależy od potrzeby i
oczekiwań pacjenta. Czy myślisz, że możesz mieć piękną, estetyczną koronę zęba, zaprojektowaną i stworzoną w 1 dzień?

Odpowiedź brzmi: tak! Zaplanuj w swoim kalendarzu dzień, w którym możesz nas odwiedzić, a my zaopiekujemy się Tobą kompleksowo. 

 

 

 

Zobacz więcej :