• Polski
 • Українська
 • English
 • PRZEJDŹ DO ZAPISU

  Estetyczna odbudowa kompozytowa

  Estetyczna odbudowa kompozytowa

  Co oznacza słowo estetyczna? W naszym rozumieniu jest to odbudowa zniszczonych tkanek zęba w sposób najbardziej naturalny, odwzorowujący zdrowe zęby, a jednocześnie jeśli jest to konieczne korygująca ich niedoskonałości. Nowoczesne materiały kompozytowe oferują nam szereg możliwości przy wykorzystaniu technik minimalnie inwazyjnych – oznacza to, że nie musimy „piłować” zębów tam gdzie nie jest to absolutnie potrzebne. Nowoczesne materiały kompozytowe po założeniu są optycznie nie do odróżnienia od naturalnego szkliwa. Materiały kompozytowe na których pracują nasi lekarze, nazywane są płynnym szkliwem. Stomatolodzy w Boutique Dental stosują metody warstwowej odbudowy zęba co sprawia, że wypełnienia kompozytowe są trwałe i wyglądają niezwykle naturalnie. 

  Kompozyty we włoskim stylu  

  Poszukując i testując wiele kompozytów podczas naszej 15 letniej przygody ze stomatologią, odnaleźliśmy kompozyt najbardziej bliski naszemu sercu.

  KOMPOZYT nano-hybrydowy materiał kompozytowy pozwalający tworzyć naturalne i łudząco podobne do tkanek zęba wypełnienia, odbudowując zęby materiałem KOMPOZYTOWYM naśladujemy naturę czyli dążymy do perfekcji.

  Wypełnienia kompozytowe pozwalają na odbudowę zębów zniszczonych przez ubytki próchnicowe, patologicznie startych i uszkodzonych.

  Bio Kompozyt – NOWOŚĆ 

  Wychodząc na przeciw naszym pacjentom – osobom niezwykle świadomym swojego ciała i zagrożeń jakie spotykamy każdego dnia będąc konsumentami. Postanowiliśmy stworzyć ofertę kompozytów o zwiększonym poziomie bezpieczeństwa.

  KOMPOZYT STOSOWANY W Boutique Dental – to nowoczesne, niezwykle bezpieczne kompozyty, które w najwyższym stopniu ograniczyły ilość żywicy Bis-GMA BPA .

  Bisfenol A (BPA) to związek chemiczny z rodziny fenoli. Jest to związek, który znalazł zastosowanie produkcji tworzyw sztucznych. Występuje ona w wielu kompozytach w dawkach bezpiecznych dla pacjentów, jednocześnie poprzez utwardzenie wypełnienia lampą polimeryzacyjną zatrzymuje swoje szkodliwe działanie w obszarze wypełnienia. Oferta wypełnień kompozytem bifunkcyjnym, kierowana jest do pacjentów świadomych i wymagających.

  Zrzut ekranu 2021 10 26 o 15.10.44 1

  KOMPOZYT STOSOWANY w Boutique Dental posiada całkowitą biokompatybilność materiałów kompozytowych z tkankami zęba pacjenta, ma ona na celu zagwarantowanie harmonii kompozytu z ludzkim ciałem. Kompozyt Bio Function łączy zbliżoną do szkliwa naturalnego, odporność na ścieranie z najwyższą estetyką nowoczesnych światłoutwardzalnych systemów kompozytowych używanych do odtwarzania zębów. Ten rodzaj wypełnienia kompozytowego, dedykowany jest dla wszystkich pacjentów z zębami stałymi. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wśród kobiet w ciąży, pacjentów z chorobami obciążeniowymi i osób świadomych szkodliwości fenoli w naszym organizmie. 

  Czy zabieg może być bezbolesny?

  W zależności od wielkości obszaru zajętego próchnicą, zabieg wykonania wypełnienia kompozytowego przypadku leczenia zachowawczego jest bardzo komfortowy. W standardzie gabinetu Boutique Dental, lekarz stomatolog proponuje znieczulenie, które ma za zadanie wyeliminować uczucie dyskomfortu. Wszelkie znieczulenia stomatologiczne dobierane są indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta i jego wymagań. W naszym gabinecie stosujemy znieczulenia najlepszych producentów na świecie, szybkość działania uzależniona jest od indywidualnych cech pacjenta. Średni czas znieczulenia pacjenta to ok.60 sekund. Po wizycie organizm w szybki sposób metabolizuje znieczulenie a pacjent wraca do normalnego czucia.

  Ile czasu muszę zarezerwować ?

  Klasyczne wypełnienie, średniej wielkości ubytku próchnicowego, wykonuje się około 30 minut.  Czas rezerwacji uzależniony jest od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Zespół Boutique Dental chcąc otoczyć opieką wszystkich pacjentów w równym stopniu, proponuje wydłużony czas zabiegu na potrzeby m.in:

  • Rozmowy i udzielenia konsultacji
  • Spokojnego znieczulenia 
  • Przedstawienia zaleceń po zabiegowych 

  WAŻNE : aby odpowiednio dopasować kolor kompozytu by idealnie odpowiadał odcieniom naszego szkliwa, należy wykonać zabieg oczyszczenia zębów. Higienizacja zapewni zwiększenie szczelności, retencji plomby i efektów wizualnych.

  Zobacz również:

  Podczas wizyty w Boutique Dental z myślą o Tobie możemy!

  turned off
  zmniejszyć intensywność światła
  music
  włączyć Twoją ulubioną playlistę
  coffee
  zaprosić Cię kilka minut wcześniej na filiżankę kawy lub herbaty
  signature
  pomóc w wypełnieniu dokumentów medycznych
  error: Content is protected !!