• Polski
 • Українська
 • English
 • PRZEJDŹ DO ZAPISU

  Licówki

  LICÓWKI

  Licówki są formą,  wysoko estetycznej i małoinwazyjnej odbudowy protetycznej. Polega ona na, zastąpieniu widocznej strony zęba, bardzo cienką warstwą porcelany w pożądanym przez nas kolorze i kształcie. Licówka wskazana jest w momencie kiedy, zmagasz się z problemem nierównego kształtu, przebarwień i dokuczliwych plam. Poprzez przyklejenie cienkiego płatka porcelany, nasi specjaliści od protetyki estetycznej są w stanie wykluczyć w ten sposób wszelkie niedoskonałości, naturalnych zębów.

  Należy pamiętać, że w większości przypadków istnieje konieczność, minimalnego zebrania wierzchniej warstwy szkliwa aby grubość, ceramicznej licówki o wymiarze od 0,3 mm mogła zostać idealnie dopasowana do Twojego zgryzu.

  Hollywood Smile & K-Pop Smile.

  Najsłynniejszą formą licówek, stosowaną od wielu lat jest właśnie „Hollywood Smile” czyli korekta wszystkich zębów przy użyciu bardzo jasnych uzupełnień. Dzięki tej technice osiągniemy, wyjątkowo jasne zęby, przypominające uśmiech wielu gwiazd z czerwonego dywanu. Dla pacjentów, stawiających na uśmiech równie estetyczny jednak w kolorystyce dopasowany do naturalnych, nie wybielanych zębów proponujemy wersję licówek w stylu K-Pop Smile. Jest to wybór, niezwykle estetycznego wypełnienia protetycznego, będącego zbliżonym do lekko rozjaśnionych, zdrowych i zadbanych zębów.

  Przygotowanie do zabiegu, wykonania licówek ceramicznych:

  1. Zaplanowanie leczenia – bardzo ważnym elementem każdego leczenia jest jego zaplanowanie, na konsultacji lekarz sprawdza stan uzębienia i możliwości wykonania wymarzonej pracy, rozmawia z pacjentem o jego oczekiwaniach estetycznych i przedstawia procedury, które należy podjąć, aby uzyskać piękny uśmiech. Nieodzownym elementem pracy każdego lekarza protetyka jest wykonanie cyfrowych zdjęć fotograficznych w celu tworzenia projektu metamorfozy. Istnieje możliwość wykonania i przeprowadzenia symulacji uśmiechu w ustach pacjenta na podstawie licówek próbnych czyli tzw. pracy Mock Up. Jest to bardzo fajne rozwiązanie dla osób, które nie do końca potrafią nazwać swoje potrzeby i opisać wyobrażenie o pięknym uśmiechu. Mock Up – to etap pracy w którym, nasz pacjent uczestniczyć w procesie tworzenia nowego uśmiech w każdym detalu.

  2. Na drugiej wizycie lekarz w odpowiedni sposób opracowuje zęby. Zabieg dla pełnego komfortu może zostać wykonany w znieczuleniu miejscowym, na życzenie pacjenta. Po przygotowaniu zębów pobierany jest zazwyczaj cyfrowy wycisk (skan) a w pełni przygotowane zęby, zabezpieczamy – licówkami tymczasowymi. Czas przygotowywania pełnego kompletu uzupełnień wynosi około 10 – 14 dni. W szczególnych przypadkach nasi lekarze, mogą skrócić ten czas nawet do jednego dnia. Wymaga to jednak wcześniejszego planowania, odpowiedniej rezerwacji czasu pracy po ustaleniach z lekarzem prowadzącym projekt.

  3. Trzecia wizyta polega na zacementowaniu licówek przy użyciu specjalnego systemu wiążącego licówkę i zęba. Naturalnie najpierw licówki są dopasowywane i kontrolowane w ustach pacjenta pod kątem koloru, kształtu, przylegania i wrażeń estetycznych. Po pełnej akceptacji pacjenta i zgodności z lekarzem – praca zostaje osadzona na stałe.

  Zalecenia po zabiegu :

  • Higiena jamy ustnej – wg.zaleceń dedykowanych do Twojej domowej praktyki
  • Kontrole po zabiegowe co 6 miesięcy

  Przeciwwskazania do zabiegu :
  Niestety nie zawsze i nie w każdym przypadku możemy wykonać licówki u naszych
  pacjentów. Przeciwskazaniem do wykonania licówki jest:
  • duże zniszczenie zęba
  • konieczność leczenia kanałowego i rozległa utrata naturalnych tkanek zęba,
  • duża wada ortodontyczna
  • bruksizm
  • brak zębów w odcinku bocznym
  • nieodpowiednia higiena jamy ustnej

  Wówczas z pomocą przychodzą inne formy leczenia takie jak, korony, mosty czy leczenie ortodontyczne.

  1 1 2 1 4

  Jeśli masz pytania – napisz do nas, opiekun pacjenta z przyjemnością na nie odpowie.

  Zobacz więcej :
  O nas
  Kontakt
  Zmysły
  Cennik
  Profilaktyka i wybielanie
  Bonding
  Metamorfozy

  Podczas wizyty w Boutique Dental z myślą o Tobie możemy :

  turned off
  zmniejszyć intensywność światła
  music
  włączyć Twoją ulubioną playlistę
  coffee
  zaprosić Cię kilka minut wcześniej na filiżankę kawy lub herbaty
  signature
  pomóc w wypełnieniu dokumentów medycznych