• Polski
 • Українська
 • English
 • PRZEJDŹ DO ZAPISU

  LECZENIE KANAŁOWE

  LECZENIE KANAŁOWE

  Dzięki technologii obrazowania pod mikroskopem, zwiększamy pewność i zaufanie w leczeniu endodontycznym. Odpowiednia diagnoza, etapy leczenia dopasowane do potrzeb pacjenta, pozwalają zapewnić bezpieczeństwo w trakcie trwania leczenia. Poprzez  skuteczną komunikację lekarza i asysty na każdym kroku kontrolujemy postępy i potwierdzamy skuteczność planowanej terapii.  

  Kiedy podejmujemy decyzję o leczeniu Twojego zęba w taki sposób?

  Gdy tkanki zęba w obszarze miazgi zostaną objęte stanem zapalnym, mamy do czynienia z nieodwracalną zmianą, wymagającą leczenia kanałowego, zwanego leczeniem endodontycznym. Polega ono na usunięciu martwych tkanek miazgi i kanałów, następnie odpowiednią dezynfekcją i wypełnieniem płynnym materiałem oczyszczonych przestrzeni wewnątrz zęba.  

  Zachowanie odpowiednich standardów podczas leczenia, doświadczenie i wysokospecjalistyczny sprzęt, pozwalają na skrócenie czasu trwania zabiegu nawet do jednej wizyty. 

  Leczenie zakończone – i co dalej? 

  Ząb po leczeniu kanałowym (endodontycznym), traci swoją naturalną wewnętrzną siłę. Mając na uwadze utrzymanie jak najdłuższej funkcjonalności leczonego zęba, pacjent otrzymuje kilka możliwości odbudowy. Najbezpieczniejszym, a zarazem najtrwalszym rozwiązaniem po endodoncji pod mikroskopem, jest odbudowa protetyczna wykonana z wkładu koronowo-korzeniowego, z dopasowaną wysokoestetyczną koroną zębową.  

  W większości przypadków specjaliści Boutique Dental wykonują leczenie kanałowe i odbudowę na leczonym zębie, na tej samej wizycie. Licząc się z czasem pacjenta, informując uprzednio o możliwościach jakie posiadamy, rezerwujemy dopasowany czas dla wykonania tak kompleksowej pracy.  

   

  Zobacz więcej :