• Polski
 • Українська
 • English
 • PRZEJDŹ DO ZAPISU

  Proteza

  PROTEZA

  Proteza protetyczna to uzupełnienie odtwarzające najczęściej braki powyżej 5 zębów. Protezy w standardowej procedurze protetycznej są uzupełnieniami ruchomymi co oznacza, że nie są na stałe przymocowane do zębów pacjenta i można je założyć i wyjąć samodzielnie.

  Rodzaje protez :

  Najprostszą formą protezy są protezy akrylowe czyli takie w których przypadku brakujące zęby są wtopione w akryl imitujący dziąsła pacjenta. Proteza akrylowa utrzymywana jest dzięki niewielkim zagiętym drucianym klamrom okalającym zęby pacjenta i płycie protezy, przylegającej do dziąsła. Proteza akrylowa przenosi siły żucia poprzez dziąsła pacjenta i jest rozwiązaniem ostatecznym, od którego w nowoczesnej stomatologii najczęściej się odchodzi.

  Proteza szkieletowa to forma protezy, w której zęby przyczepione są do szkieletu okalającego i utrzymującego się przez naturalne zęby pacjenta. Do zaczepienia protezy w jamie ustnej pacjenta służą specjalne klamry na zębach lub różnego rodzaju zaczepy precyzyjne ukryte w protezie. Siły żucia przenoszone są poprzez zęby i dziąsła pacjenta, dzięki czemu jest to o wiele bardziej fizjologiczne i lepsze rozwiązanie niż w przypadku protez akrylowych.

  Proteza z biomateriału ?

  Do wykonania protez szkieletowych służą specjalne stopy metali, acetal czy najnowszy materiał zapożyczony z endoprotez ortopedycznych BioHPP Peek. BioHPP Peek to nowy biomateriał o właściwościach najbardziej zbliżonych do ludzkich kości stosowanych dotychczas jako materiał do protez kręgosłupa czy stawu biodrowego. Pełne dopasowanie materiału z jakiego wykonana zostanie proteza zębowa, ustala lekarz i pacjent. Bezpieczeństwo, funkcjonalność i poczucie estetyki to cele nadrzędne stworzenia pracy dla pacjenta.

  Proteza stała na implantach ?

  W dzisiejszej stomatologi protezy są coraz częściej wypierane prze stałe uzupełnienia oparte na implantach. Oceniając każdy przypadek indywidualnie, specjaliści Boutique Dental planują rozwiązania które będą dopasowane do potrzeb i oczekiwań pacjentów. Protezy w systemie łączonym z implantami, wymagają odpowiednie przygotowania do wszczepienia implantu, określenia warunków i kolejnych etapów wykonania docelowej pracy. Jednym z bardziej popularnych systemów jest stworzenie protezy opartej na 4 implantach. Pacjentem który, wymaga takiego protokołu leczenia, opiekuje się zespół implanto – protetyczny.

  Jeśli masz pytania – napisz do nas, opiekun pacjenta z przyjemnością na nie odpowie.

  Zobacz więcej :
  O nas
  Kontakt
  Zmysły
  Cennik
  Profilaktyka i wybielanie
  Bonding
  Licówki
  Metamorfozy