BEZPIECZEŃSTWO I EKOLOGIA

Bezpieczeństwo to dla nas priorytet! Ochrona środowiska również!

Ostatni czas uświadomił nam, jak bardzo ważne jest zdrowie i dbałość o nie.

Chcąc zapewnić wszystkim pacjentom i całemu zespołowi Boutique Dental najwyższy poziom higieny , postawiliśmy na urządzenia spełniające wszelkie nasze oczekiwania w jej zakresie.

Drogi Pacjencie, w Boutique Dental bezpieczeństwo to przede wszystkim :

 • Autoklaw marki STERN WEBER  – będący urządzeniem pozwalającym na zachowanie odpowiedniego poziomu sterylności narzędzi stomatologicznych. System raportowania i odpowiedni zapis poprawności wykonanej sterylizacji pozwala na utrzymanie standardów na najwyższym poziomie. Administracja Boutique Dental stawia na ekologię, dlatego wybrała autoklaw mający możliwość wykonywania sterylizacji w trybie Eco – pozwalający oszczędzić energię elektryczną i wodę. Każdy z cykli wykonanych przez sterylizator – zapisany zostaje w dokumentacji medycznej gabinetu. Aby pacjent również miał pewność że, zabieg wykonano sterylnym zestawem narzędzi – jego karta medyczna uzupełniona będzie o specjalny kod który numeruje cykl.
 • Autoklaw Enbio S Kl.B 2,7l White – to najmniejszy sterylizator szufladowy. pozawala na wykonanie szybkiego procesu sterylizacji drobnych instrumentów stomatologicznych.
 • System samooczyszczenia w unitach Castellini – to nowoczesny system, pozwalający oczyszczać zarówno system ssący jak i rękawy robocze. Niezwykle istotnym jest, aby w jak najwyższym stopniu móc ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się bakterii. Każdy pacjent przed zabiegiem otrzymuje dedykowany, indywidualnie opisany sterylny zestaw instrumentów stomatologicznych.
 • Środki dezynfekcji bez aldehydów i fenoli – niezwykle istotnym w kontakcie z pacjentem jest odpowiednie przygotowanie do procesu leczenia. Podstawowym wyposażeniem w każdym gabinecie zabiegowym są środki do dezynfekcji powierzchni, końcówek roboczych oraz zespołu medycznego. Stawiając na jakość tych środków, wybraliśmy produkty pewne, niezawierające uczulających aldehydów i fenoli.

Eco- logica w gabinecie Boutique Dental :

Jak wiemy, ekologia to nie tylko produkty wielorazowego użytku ale również procedury i procesy. Zespół Boutique Dental doskonale wie jak segregować odpady, mając na uwadze ograniczenie ilości produkowanych odpadów.

Jesteśmy eko ponieważ:

 • segregujemy odpady
 • korzystamy z filtrów wody – nie kupujemy plastikowych butelek
 • zmywamy w zmywarce o najwyższej klasie energooszczędności z dezynfekcją naczyń
 • wszystkie lampy posiadają energooszczędne zasilanie
 • zmniejszyliśmy ilośc dokumentacji papierowej do minimum – pracujemy na elektornicznej
 • środki do mycia i higieny rąk nie zawierają szkodliwych substancji – posiadają unijne certyfikaty m.in certyfikat EU Ecolabel
 • art.higieniczne papierowe pochodzą z recyclingu i posiadają również unijne certyfikaty
 • nasze kompozyty do wykonania tzw „plomby” nie zawierają szkodliwego fenolu BPA, stosowanego w opakowaniach plastikowych czy też farbach.

EU Ecolabel to europejskie wyróżnienie, przyznawane wyrobom/usługom przyjaznym dla środowiska, spełniającym wysokie standardy jakościowe i zdrowotne.

Zrzut ekranu 2021 10 26 o 16.52.55